Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Sparowali z Chełmianką
29.03.2017

- To był pożyteczny sparing. Zawodnicy nie przestraszyli się wyżej notowanych rywali i podjęli z nimi walkę. Nie było tak, że zespoły dzieliła na boisku przepaść – tak o wtorkowym sparingu z Chełmianką Chełm mówi Tomasz Bednaruk, trener rezerw Avii.

Mecz rozegrano na sztucznym boisku w Świdniku. Do przerwy goście wygrywali 2:1. Ozdobą tej części gry było trafienie Kamila Staroka, który idealnie przymierzył w okienko, z okolic szesnastki. Piłka, zanim wpadła do siatki, odbiła się jeszcze od spojenia słupka z poprzeczką. Po przerwie oglądaliśmy jeszcze jedno trafienie. Wynik sparingu, na 3:1, ustalili przyjezdni.

- Trener gości dał pograć zarówno piłkarzom pierwszego zespołu, jak i juniorom – dodaje T. Bednaruk. – Początkowe minuty nie były dla nas łatwe, ale później ochłonęliśmy i zaczęliśmy się dobrze prezentować. Po spotkaniu chwalił nasszkoleniowiec Chełmianki i umówiliśmy się, że to nie ostatni mecz obu zespołów.

Avia II Świdnik – Chełmianka Chełm 1:3 (1:2)

gol dla Avii: Kamil Starok

Avia II: Jaroszek, Jędrych, Machnikowski, Podstawka, Starok, Wójcik, Szponar, Różycki, M. Kozłowski, Joć, Kot oraz Pałka, Olech, Mucha, Maziarczyk, Radziewicz

Sponsorzy