Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Avia chce skrzaty
24.03.2017

Portal Świdnik – wysokich lotów napisał dziś o nowej inicjatywie MKS Avia Świdnik, władz miasta i świdnickich przedszkoli. Zachęcamy do zapoznania się z tekstem.

Skrzaty garną się do piłki

Najmłodsi pod okiem trenerów i zawodników poznają tajniki piłki nożnej, dryblingu i żonglerki, a przy tym będą się świetnie bawić. Takie założenia ma pilotażowy program Avia – Skrzaty, który już od kwietnia ruszy w Miejskim Klubie Sportowym.

W minionym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie zarządu MKS Avia Świdnik z dyrektorami świdnickich przedszkoli. Rozmowom patronował burmistrz Świdnika Waldemar Jakson. Spotkanie dotyczyło pilotażowego programu Avia – Skrzaty, który ma się rozpocząć już w kwietniu. Każde z miejskich przedszkoli odwiedzą piłkarze i trenerzy świdnickiego klubu, którzy zachęcą dzieci do aktywności fizycznej poprzez systematyczne zajęcia.

- Ideą jaka przyświecała nam podczas powoływania miejskiej spółki MKS Avia było uzdrowienie sytuacji w sporcie oraz zapewnienie stabilnego rozwoju dzieci i młodzieży - mówi Waldemar Jakson. – Avia to nie tylko dwie drużyny seniorskie, ale przede wszystkim ponad 250 młodych zawodników, w 11 grupach szkoleniowych obu sekcji. To ważne, że przy tego typu inicjatywach nasze jednostki podejmują wspólnie działania. Wystarczy odrobina dobrej woli i kreatywności aby zrobić coś z korzyścią dla dzieci i młodzieży- dodaje Jakson.

Zajęcia na świeżym powietrzu urozmaici specjalnie do tego celu zakupiony sprzęt: małe, miękkie piłki, materiałowe bramki czy pachołki.

- Inicjatywa jest bardzo ciekawa i myślę, że spotka się z pozytywnym odbiorem rodziców i dzieci – komentuje Ewa Marchlewska dyrektor Przedszkola nr 7. - Bardzo podoba mi się pomysł, że zarówno dziewczynki jak i chłopcy będą brali udział we wspólnych zajęciach, prowadzonych przez profesjonalistów - dodaje.

W programie wezmą udział grupy 5 i 6 – latków. Lekcje odbywać się będą przede wszystkim na placach zabaw przy przedszkolach oraz na Orlikach i Stadionie Miejskim.

- W ten sposób zaczynamy reaktywację Młodej Avii- mówi Łukasz Reszka, prezes MKS Avia. - Mamy za sobą spotkania z rodzicami zawodników z grup młodzieżowych. Teraz czas na Skrzaty ze świdnickich przedszkoli. Kto wie, może za kilka lat odkryjemy talent na miarę Roberta Lewandowskiego czy Jakuba Błaszczykowskiego. Docelowo chcemy rozszerzyć program o najmłodsze klasy szkół podstawowych. Pilotażowy program obejmie 6 przedszkoli miejskich, w tym około 20 grup liczących 400 dzieci. W całości sfinansowany zostanie ze środków miejskich. Realizowany będzie pod okiem duetu: Tadeusza Łapy, szefa szkolenia w sekcji piłki nożnej i Tomasza Giełzaka, koordynatora grup dziecięcych i młodzieżowych.