Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Porażka w Rzeszowie
05.11.2016

Stal lepsza od Avii w meczu szesnastej kolejki III ligi, grupy IV. Gospodarze wygrali 2:0, strzelając oba gole w pierwszej połowie.

Drużyna ze stolicy Podkarpacia, od pierwszego gwizdka sędziego starała się przejąć kontrolę nad spotkaniem. Łukasza Gieresza próbowali zaskoczyć Paweł Giel i Piotr Prędota, ale bramkarz Avii, za każdym razem był na posterunku. Świdniczanie mieli swoją okazję w 20 min. rywalizacji. Michał Maciejewski wykonał rzut wolny z około 20 metrów, jednak uderzył nad bramką gospodarzy. Sześć minut później za kontuzjowanego Jakuba Szymalę wszedł Kamil Starok. Chwilę później kapitalnym strzałem popisał się Krystian Mroczek, a bramkarz Stali sparował futbolówkę na rzut rożny. Końcówka premierowej odsłony meczu należała do rzeszowian. W 41 min. Wojciech Reiman dośrodkował piłkę w pole karne żółto – niebieskich, tę wybili obrońcy i dopadł do niej Arkadiusz Gil. Strzelił z 20 metrów i dał swojemu zespołowi prowadzenie. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Stal zdobyła drugiego gola. Znów dośrodkowywał Reiman, a największym sprytem w zamieszaniu w polu karnym wykazał się Jakub Zięba i pokonał Gieresza.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze kontrolowali to, co działo się na boisku, szukali swoich okazji do podwyższenia prowadzenia. Najbliżej byli w 68 min. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w poprzeczkę trafił Zięba. Honorowe trafienie mogli też zaliczyć podopieczni Jacka Ziarkowskiego. W 84 min. pojedynek z bramkarzem Stali przegrał jednak Krystian Mroczek. Kilka minut później jego „wyczyn” skopiował Piotr Prędota, który okazał się gorszy od Łukasza Gieresza.

W Rzeszowie, miejscowa Stal zasłużenie pokonała Avię i udowodniła, że jest jednym z głównych kandydatów do awansu.

Stal Rzeszów – Avia Świdnik 2:0 (2:0)

Gil (41’), Zięba (45’)

Avia: Gieresz, Kazubski, Szymala (Starok 26’), Herda, Maciejewski, Orzędowski, Mroczek, Wołos, Kalita, Czułowski, Białek

Żółte kartki: Orzędowski, Mroczek

Sponsorzy