Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Sobota pod znakiem derbów
08.06.2018

W przedostatniej kolejce sezonu 2017/2018 żółto – niebiescy zagrają, na wyjeździe, z Motorem Lublin. Mecz z wiceliderem tabeli rozpocznie się o godz. 17.00.

Świdniczanie przystąpią do spotkania po środowym remisie ze Spartakusem Daleszyce. Motor z kolei miał kilka dni więcej odpoczynku, bo na tygodniu nie musiał odrabiać zaległości. Gospodarze jutrzejszych derbów, w ostatnim czasie znajdują się w niezłej formie. Wygrali trzy mecze z rzędu i nadal liczą się w walce o awans. Na dwie kolejki przed zakończeniem zmagań mają cztery punkty straty do Resovii. Dla nich, zwycięstwo z zespołem Dominika Bednarczyka jest obowiązkiem. Żółto – niebiescy z kolei są już pewni utrzymania. Oprócz jutrzejszych derbów czeka ich jeszcze pojedynek z Karpatami Krosno.

Starcie na Arenie Lublin poprowadzi Karol Iwanowicz z Kraśnika, czyli ten sam arbiter, który był rozjemcą jesiennych derbów, rozegranych w Świdniku. Sędzia, w tym sezonie ma na swoim koncie szesnaście spotkań w III lidze, grupie IV. Pokazał w nich 66 żółtych i 2 czerwone kartki. Podyktował także 4 rzuty karne.

Kibice Avii organizują wyjazd na jutrzejszy mecz. Jego koszt wynosi 20 zł. Zbiórka o godz. 14.00, na placu za „Murzynkiem”.

Podobne Galerie
Motor - Avia (1:0)
9 czerwca 2018 r. Więcej
Sponsorzy