Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Skuteczność do poprawy
06.06.2018

Avia nie wygrała meczu w Daleszycach, choć wypracowała sobie trzy, stuprocentowe sytuacje do strzelenia gola, w tym rzut karny.

Świdniczanie, już do przerwy mogli prowadzić różnicą przynajmniej dwóch trafień. W 24 min. Wojciech Białek nie wykorzystał rzutu karnego. Jego uderzenie obronił bramkarz miejscowych. 120 sekund później, ten sam zawodnik trafił piłką w poprzeczkę, po podaniu od Mateusza Jarzynki. Swoich szans na wpisanie się do protokołu sędziowskiego nie wykorzystali także Patryk Czułowski i Jakub Szymala.

Po przerwie warte odnotowania były jeszcze sytuacje Dominika Malugi oraz Krystiana Mroczka. Ani jeden, ani drugi nie zdołali jednak wpłynąć na zmianę wyniku i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

- Czujemy niedosyt, bo zmarnowaliśmy kilka dobrych okazji na bramkę – mówi Dominik Bednarczyk, trener żółto – niebieskich. - Gospodarze nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji w naszym polu karnym. Zależało nam, by się przełamać przed derbami. Cieszyć może jedynie to, że zagraliśmy na zero z tyłu.

Spartakus Daleszyce – MKS Avia Świdnik 0:0 (0:0)

Avia: Piotrowski, Szymala, Kołodziej, Jarzynka, Lusiusz, Orzędowski, Mroczek (Wołos 81’), Czułowski, Maluga, Białek, Prędota

sędzia: Artur Szelc (Krosno)

Sponsorzy